EBA Tablet | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Tablet

EBA Tablet

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere destek olmak amacıyla kurulmuştur. Öğrencilerin derslerine katkıda olacak çalışmalar yapmaya çalışan EBA, görsel olarak öğrencilerin daha iyi konuları kavrayabileceğini düşünmüştür. Aynı zamanda uygulayarak ve teknolojinin imkanlarından yararlanarak öğrenilen bilgilerin daha kalıcı olacağı düşünülmüştür. Yapılan tespitler doğrultusunda öğrenciler için internet üzerinden ve bilgisayarlara yüklenen dosyalar ile yapılan eğitimin daha yararlı olacağı hesap edilerek öğrencilere eğitim amaçlı okullarda kullanılabilecek aynı zamanda evlerinde de ders amaçlı kullanabilecekleri EBA tablet dağıtımına karar verilmiştir.

EBA Tablet Nedir, Ne İşe Yarar?

EBA tabletlerinin dağıtılmasında Milli Eğitim Bakanlığı’nın yardımı ve Fatih projesinin yürürlüğe geçmesi etkili olmuştur. Tabletler öğrencilerin derslere aktif olarak katılması için dağıtılmıştır.

Tabletler üretici firma tarafından okullara dağıtılıp, öğrencilere teslim edildikten sonra okuldaki yetkili biri kullanıcıları tespit eder. Dağıtılan tabletler öğrencilere bütün aparatları ile birlikte teslim edilir. Öğrencilerin tabletleri kullanabilmek için öncelikle aktive etmeleri gerekir. Tabletlerini aktive etmeleri için ise okullarındaki kablosuz ağı kullanmaları gerekmektedir. Tablet aktivasyonunun yapılabilmesi için gereken şartlar;

  • Tablet aktivasyonunun yapılabilmesi için okulun kablosuz ağı olmadır.
  • Kablosuz ağın internet erişimi olması gerekir.
  • Tabletin şarjının en az % 50 olması gerekmektedir.

Öğrencilere tabletini veren ve aktivasyonunu tamamlamak isteyen öğretmenin kendisi için ve öğrenciler için EBA şifresi oluşturması gerekir. Daha öncesinde EBA şifresi oluşturduysanız sadece kendi öğrenciniz için EBA şifresi oluşturabilirsiniz. Eğer EBA şifresine sahip değilseniz öğrenci ya da öğretmen de olsanız tabletlerden yararlanamazsınız.

EBA, FATİH projesi kapsamında dağıtılan tabletler için öğrencilerin her gün yenilenen ve değişen teknolojiden en üst seviyede yararlanma imkanı bulmalarını sağlamaya çalışmıştır. EBA, tabletleri öğrencilere ve öğretmenlere derslerde kullanması için ve öğrencilerin evlerinde de ders çalışabilmesi, tabletlerden yararlanabilmesi için düzenlemiştir.

Her gün gelişen teknolojinin hızına yetişebilmek oldukça zordur. Özellikle teknolojinin imkanlarından faydalanmayı reddetmek yersizdir. EBA ve FATİH projesi kapsamında dağıtılan tabletler ile öğrenciler derslere daha aktif bir şekilde katılma imkanı bulmuş olacaktır. EBA tabletlerin içeriğinde öğrencilere yararı olacak uygulamalar bulunmaktadır. Öğrenciler için yararının büyük olduğu tabletleri kullanabilmek için aktive ederseniz sorunsuz bir şekilde EBA tabletlerini kullanma imkanı bulmuş olacaksınız.

EBA Tablet Aktivasyonu İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git