EBA Tarama Testleri | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Tarama Testleri

EBA Tarama Testleri

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrencilerin eğitimleri için kendini en üst seviyede geliştirmeye çalışmıştır. EBA, öğrencilerin derslerine destek olmak için içeriğine konu anlatımlı videolar, sesli anlatımlar, görsellerle zenginleştirilmiş anlatımlar eklemiştir. Eğitim Bilişim Ağı, Milli Eğitim Bakanlığı destekli olarak açılmıştır. Aynı zamanda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Bilişim Ağı’nın tasarımını üstlenmiştir. Eğitim Bilişim Ağı’na gönüllü paylaşımcılar tarafından da paylaşımlar eklenir. Eğitim Bilişim Ağı’nın amacı öğrencilere olabildiğince yararlı paylaşımlar yapmaktır. Öğrencilere konuları anlattıktan sonra konuları test etmeleri için EBA tarama testleri adlı bölümü ekleyen sistem, oldukça yararlı olabilecek bir düşünce ile karşımızdadır.

EBA Tarama Testlerine Nasıl Ulaşılır?

EBA tarama testleri, öğrencilerin bilgilerini ölçme imkanı sunar. Öğrenciler için konu anlatımlarını dinlemek nasıl önemliyse tarama testlerini çözmek de önemli olmalıdır. Öğrenciler konuları okullarında yeterince pekiştiremediyse, EBA tarama testleri onlar için oldukça yararlı olacaktır. Öğrenciler okullarında ders dinlemektense, evlerinde bilgisayar başında zaman geçirmeyi daha çok severler. EBA, o kadar güzel bir sistem oluşturmuştur ki okullarında gördükleri dersleri öğrenciler için tekrar anlatır. Sistem üzerinden okullardaki konulara ve konu içeriklerine paralel olacak bir biçimde eklenmiş konu anlatımları bulunmaktadır. EBA konu anlatımlarını öğrencilerle paylaşır ve öğrencilerin bilgisayar başında geçirecekleri zamanı daha kaliteli bir biçimde geçirmesine olanak sunar. Öğrenciler konu anlatımlarına erişebildikleri gibi sistem üzerindeki tarama testlerine, kazanım testlerine katılarak hem kendi bilgilerini test etmiş olur hem de diğer öğrencilerle kendilerini karşılaştırma imkanı bulabilirler. Bu anlamda EBA’nın öğrenciler üzerindeki yararı oldukça fazladır.

Eğer sizler de EBA’nın sunduğu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız ve EBA’nın içeriğine erişmek istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basittir. Öncelikle EBA sistemine giriş yapmanız gerekiyor. Sisteme giriş yaptığınız takdirde EBA tarama testlerine ulaşma imkanı bulacaksınız. Anasayfada bulunan dokümanlar kısmını ziyaret ederseniz karşınıza çıkacak olan seçeneklerden tarama testlerine ulaşabilirsiniz. EBA’nın anasayfasından arama kısmına”EBA tarama testleri” yazarsanız karşınıza tarama testleri konuları ile birlikte çıkacaktır.Aynı zamanda EBA sistemine giriş yapmadan da anasayfa üzerinden tarama testlerine ulaşabilirsiniz.

EBA Tarama Testleri İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git