EBA TEOG | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA TEOG

EBA TEOG

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının cevapları EBA’da yayımlandı. Öğrenciler TEOG sınav sorularını ve çözümlerini EBA üzerinden görebilecekler. Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEGİTEK) ve Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü arasında bir anlaşma yapıldı ve EBA TEOG sınav sorularını hem videolu hem de yazılı olarak EBA resmi internet adresinde yayımladı. Öğrencilere yararı olacağı düşünülerek EBA TEOG sınav soruları öğretmenler tarafından tek tek açıklanarak çözüldü ve EBA sisteminde öğrencilere sunuldu.

EBA TEOG sınavında soru sorulan branşlar ise şunlardı; Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce.

EBA’da farklı içeriklerle hazırlanmış 150 binin üzerinde dijital eğitim amaçlı videolar bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı, EBA üzerinden merkezi ortak sınavlara girecek olan 8. sınıf öğrencileri için EBA TEOG adresinde 6 dersten video hazırlamış ve bu videoları yayımlamıştır.

EBA portala cep telefonu, tablet, ve bilgisayardan erişebilirsiniz. EBA’nın 2 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunmaktadır. Daha faydalı olabilmek için çalışan EBA, TEOG hakkında önemli paylaşımlar yapmaktadır.

Uzmanların Gözünden TEOG Değerlendirmesi

Uzmanlar TEOG sınavını değerlendirdi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) ortak sınavının birinci oturumu, Türkiye’de 1.174.427 ortaokul 8. sınıf öğrencisi katılımıyla yapıldı. Daha önceki yıllar ile karşılaştırıldığında bu yıl yapılan TEOG matematik sınavının daha çok problem ağırlıklı olduğu söylendi. Öğrencileri çok zorlayacak bir soru olmadığını söyleyen uzmanlar, Türkçe dersi soruları için beklenmedik tarzda soru gelmediğini genel olarak “kelimede anlam, anlatım bozuklukları, cümlede anlam, anlam bilgisi, yazım ve imla kuralları, noktalama işaretleri” gibi konulardan sorular sorulduğunu söyledi. Uzmanlar genel olarak sınav hakkında, anlamaya dayalı sorular sorulduğunu belirtti ve “Soruları doğru okuyan ve okuduğunu iyi yorumlayan öğrenciler sınavdan iyi bir sonuç alacaktır.” cümlesini kullandı.

EBA TEOG sınav sorularına ve çözümlerine ulaşmak isteyen öğrenciler EBA resmi internet adresini ziyaret etmelidir.

TEOG sınavı 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Mazaret sınavları ise 12-13 Aralık tarihlerinde yapıldı. Soruların açıklanması ve çözülmesi için gözler EBA üzerine çevrildi.

EBA TEOG Sınav Soru ve Cevaplarına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git