EBA Testleri | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Testleri

EBA Testleri

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrencilerin eğitimi için ciddi bir çaba sarfetmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın da desteklediği EBA, öğrencileri hem bilgilendirir hem de eğlendirir. Okullarındaki yoğun ders programlarından bunalan öğrenciler evlerine gelip bilgisayar başında zaman geçirmek isteyecektir. Bu noktada EBA, öğrencilerin bilgisayarda eğlenerek öğrenmesini sağlayacak etkinlikleri sitesine ekleyerek öğrencilere sunmuştur. Konu anlatımları, EBA testleri, kazanım testleri, oyunlar ve daha birçok yararlı olabilecek içerik sisteme eklenmiştir.

EBA’nın asıl amacı eğitimdir. Öğrencilere bilgiyi sunar, öğrenmesi için tüm yolları gösterir, sonrasında bilgisini pekiştirmesi için testler hazırlayıp öğrenciye sunar. Bu testler de bu amaç doğrultusunda hazırlanmış bir içerik ürünüdür. EBA testleriyle bilgilerini gözden geçiren, hafızada kalıcı olmasını sağlayan öğrenciler EBA’yı daha çok sevecektir. EBA öğrencilere farklı yöntemlerle bilgiyi sunarken onlar için en iyisini düşünmeye çalışarak hareket etmiştir. Eğer öğrenciler EBA’nın sunduğu imkanlardan yararlanırsa kesinlikle faydasını görecektir.

EBA Testleri Nasıl Hazırlanmıştır?

EBA testleri, EBA’nın ders videolarına ve konu anlatımlı içeriklerine benzer şekilde yani konuları paralel olacak şekilde hazırlanmıştır. Çünkü buradaki amaç konuların pekişmesini ve akılda kalıcı bir hal almasını sağlamaktır. Eğer öğrenciler EBA konularına ve konuların hafızada kalıcı olmasını sağlayacak bu testlere ulaşmak istiyorlarsa aşağıdaki adımları incelemelidir.

  • Öncelikle yazının en sonunda vermiş olduğumuz bağlantı sekmesine tıklamanız gerekir.
  • Karşınıza EBA’nın anasayfası çıkacaktır.
  • Site içerisindeki arama kısmına “EBA testleri” yazarsanız karşınıza çıkacak olan sonuçlardan istediğiniz konu başlığını seçerek testlere ulaşabilirsiniz.

EBA testleri, MEB’in okullara dağıttığı ders kitapları dikkate alınarak hazırlanmıştır. 5. sınıf öğrencilerinden 12. sınıf öğrencilerine kadar tüm sınıf düzeyindeki öğrenciler için testler hazırlanmıştır. MEB’in ücretsiz olarak dağıttığı ders ve çalışma kitaplarındaki yıllık ünite temaları esas alınarak hazırlanan ve sisteme eklenen testler öğrencileri sınavlara hazırlamaya çalışmaktadır. Sistemde bulunan testlerden öğrenciler sadece kendilerine uygun olan test sorularını seçebiliyor ve onlarla ilgilenebiliyor. Öğrenciler test sorularını çözerken müfredatta olmayan konularla veya sorumlu olmadığı konularla ilgili soruları çözmekten muaf oluyor. Aynı zamanda bu testlerin faydalı olabilecek ve öğrenciye zaman kazandırabilecek bir yönü de sorulan bir sorunun bir kez daha öğrenciye yönlendirilmiyor oluşu olacaktır. EBA sitesi öğrencinin doğru bildiği konuyla ilgili kazanımın alındığını anlıyor ve o soruyu tekrar öğrenciye sorma gereği duymuyor. Öğrencinin sistemdeki soru bankasından o soruyu kalıcı olarak siliyor. Bu yöntemle öğrenci zayıf olduğu konulara ağırlık verme imkanı buluyor. EBA testleri eğer amacına uygun çözülürse öğrenci için çok büyük yarar sağlayacaktır.

EBA Testlerine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git