EBA Ücretli Öğretmen Girişi | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Ücretli Öğretmen Girişi

EBA Ücretli Öğretmen Girişi

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir eğitim platformudur. Eğitim Bilişim Ağı öğrenciler için tasarladığı sistemine ders videoları, zeka oyunları, kazanım testleri, tarama testleri eklemiştir. Her yaş grubuna uygun olarak hazırlanan EBA, öğrencilerin eğitimine destek olmayı amaçlamıştır. EBA, öğrenciler için içeriğini mümkün olduğunca zenginleştirmeye çalışmıştır. Öğrencilerin yararlanabildiği gibi öğretmenlerin de yararlanabildiği bir sistem olan Eğitim Bilişim Ağı’nın sunduğu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken EBA’ya giriş yapmaktır. EBA’ya giriş yapmak istiyorsanız öncelikle EBA’nın anasayfasını ziyaret etmelisiniz. EBA’nın anasayfasında sağ üst köşede gördüğünüz “Giriş” yazısına tıklarsanız karşınıza çıkacak olan ekranda sizden giriş için gerekli bilgiler istenecektir. Eğer öğrenci girişi yapacaksanız sizden T.C. kimlik numaranız ve EBA şifreniz istenir. EBA şifrenize ulaşmak için kurumunuza veya öğretmeninize başvurmalısınız. Aldığınız şifre ile T.C. kimlik numaranızı girerseniz sisteme giriş işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.

EBA Ücretli Öğretmen Girişi Nasıl Yapılır?

Öğrenciler EBA sistemine giriş yapabildiği gibi öğretmenler de sistemin sunduğu imkanlardan yararlanabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren kurumlardaki öğretmenler MEBBİS şifreleri ile sisteme giriş yapabilirken ücretli öğretmenler EBA ücretli öğretmen girişi yaparak EBA’ya giriş yapabilirler.

Ücretli öğretmenlere ders veya sınıf tanımlanabilmesi için E-Okul’da yapılması gereken işlemler yapılır ve sonunda ücretli öğretmene E-Okul şifresi verilir. Öğretmenlerin Dyned’e yönlendirilmesi için EBA kullanıcı adı ve EBA giriş şifresinin olması gerekmektedir. EBA kullanıcı adı için de MEBBİS kullanıcı adının olması gerekir. Yakın zamanda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar neticesinde ücretli öğretmenler ve farklı kurumdan ek ders karşılığı gelen öğretmenler için tanımlanan E-Okul kullanıcı adı ile birlikte şifrelerini kullanarak EBA üzerinden Dyned bilgilerini alabilirler. Bilgilerini alan öğretmenler sınıf bilgi aktarma işlemlerini rahatlıkla yapabilirler.

EBA ücretli öğretmen girişi yapmak isteyen öğretmenler yazımızın sonunda vereceğimiz linke tıklayarak EBA üzerinden Dyned’e giriş yapabilme imkanı bulacaktır.

1

Kendisine kurum tarafından verilecek olan şifre ve E-Okul kullanıcı adını kullanarak EBA ücretli öğretmen girişi işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamış olacaktır.

1

EBA Ücretli Öğretmen Girişi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git