EBA Videoları | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Videoları

EBA Videoları

EBA, Türkiye’nin sosyal eğitim platformudur. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan ve Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün tasarladığı EBA, öğrencilere konu anlatımları sunarak eğitime destek olmaya çalışmaktadır. MEB ve gönüllü eğitim firmaları tarafından öğrenciler için hazırlanan videolar EBA’da yayınlanırken öğretmen ve öğrenciler için büyük bir kaynak havuzu oluşturmaktadır. EBA kaynak havuzu sayesinde öğrenmeye hevesli herkes EBA’nın içeriğinden faydalanma imkanı bulmaktadır. EBA’nın eğitim içeriği şimdiden 70.000’i geçmiştir.

EBA Videolarının Hazırlanmasındaki Amaç Nedir?

EBA videoları, öğrencilerin derslere ilgisinin artması amaçlanarak hazırlanmıştır. Öğretmenlerin hazırladığı ders videoları, öğrencileri derslere daha aktif olarak katılmaya yönlendirmek amacındadır. Öğrenciler EBA’da ders videolarını izleyerek derslere hakim olabilir. EBA videoları sisteme öğrencilerin konu eksiklerini tamamlaması için yüklenmiştir.

EBA videolarına erişmek istiyorsanız istediğiniz dersi seçmelisiniz. Sistemde bulunan ders başlıkları şunlardır;

 • Din, Ahlak ve Değerler
 1. Kuran-ı Kerim
 2. Hz. Muhammed’in Hayatı
 3. Temel Dini Bilgiler
 • Dil ve Anlatım
 1. Okuma Becerileri
 2. Yazarlık ve Yazma Becerileri
 • Yabancı Dil
 • Fen Bilimleri ve Matematik
 1. Bilim Uygulamaları
 2. Matematik Uygulamaları
 3. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım
 • Sanat ve Spor
 1. Görsel Sanatlar
 2. Müzik
 3. Drama
 4. Spor ve Fiziki Etkinlikler
 5. Zeka Oyunları
 • Sosyal Bilimler
 1. Hukuk ve Adalet
 2. Halk Kültürü

Öğrenciler bu derslerden istediğini seçerek ilgili konu anlatım videolarına erişebilir. Şimdi de konu anlatım videolarına erişebilmek için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. Öncelikle yazının bitiminde verilmiş olan EBA videoları linkine tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza EBA’nın anasayfası çıkacaktır. Anasayfada bulunan içeriklerle ilgili başlıkların bulunduğu kısımdan “Video” başlığına tıklayınız. Video listelerini göreceksiniz. 1. sınıftan 12. sınıfa kadar ulaşabileceğiniz videolar karşınızdadır. İstediğiniz videoya girerek konu anlatımını izleyebilirsiniz. Video içeriklerinden bahsedecek olursak her sınıfa göre düzenlenmiştir. Örneğin 1.sınıflar için okuma yazmalarına destek olacak nitelikte videolar bulunurken, lise seviyesindeki sınava hazırlık öğrencilerine deney ve problem çözmelerine yardımcı olabilecek nitelikte videolar hazırlanmıştır.

EBA, videoları hazırlarken öğrenciler için okullarında derslerinden bunaldığını düşünmüş ve evlerine geldiğinde eğlenerek ders dinleyebileceği, öğrenmenin daha kolay olacağı bir site hazırlamak istemiştir.

EBA Videoları İçin TIKLAYINIZ! Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git