EBA Zeka Oyunları | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA Zeka Oyunları

EBA Zeka Oyunları

Öğrenciler için oluşturulan Eğitim Bilişim Ağı yani EBA öğrencilerin derslerinde daha aktif olmasını amaçlayan, öğrenciler için dersleri eğlenceli hale getirmeye çalışan sosyal bir platformdur. EBA, Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile açılmıştır. Aynı zamanda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından EBA’nın içeriği tasarlanmıştır.

EBA, öğrenciler için konu anlatımlarını sistemine eklemiştir. Konu anlatımları videolu olarak anlatılabilir. Aynı zamanda sesli konu anlatımları da bulunur. Konularla alakalı görsel içerikler de EBA’da vardır. Aynı zamanda EBA’da oyunlar vardır. Örneğin EBA zeka oyunları bulunur.  EBA’nın genel olarak içeriğinden bahsedecek olursak EBA’nın anasayfasına girdiğinizde karşılaşacağınız içerik başlıkları şunlar olacaktır:

 • EBA Ders: EBA dersleri ile ilgili detayların bulunduğu kısımdır.
 • E-Dergi: Öğrenciler için faydalı olacağı düşünülen bilimsel, kültürel dergiler sistemin bu kısmında bulunur.
 • E-Kitap: Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğrencilere dağıttığı kitaplarla benzer içerikte olan kitaplar EBA üzerinden öğrencilere bu bölümde sunulmuştur.
 • Video: Videolu olarak konular öğretmenler tarafından öğrenciler için detaylı bir biçimde anlatılmaktadır.
 • Ses: Konu anlatımları sesli olarak öğrenciler için anlatılır.
 • Görsel: Konu anlatımları ile ilgili görseller bu alanda bulunur. Öğrencilerin görsel zekasının güçlü olabileceği düşünülerek EBA sistemine görseller eklenmiştir.
 • E-Doküman: Bu kısımda derslerle ilgili de derslerle ilgili olmayan konularda da içerikler vardır. Örneğin ders sunuları da vardır, öğrenciler için hazırlanmış eğitsel oyunlar da mevcuttur. EBA zeka oyunları bu kısımda bulunur.
 • Yarışma: EBA’da yayınlanan yarışmalar ve yarışma sonuçları öğrenciler için teşvik amaçlı oluşturulmuştur.
 • İçerik Üretimi: EBA’nın içeriği ve içeriğini geliştiren uygulamalar burada bulunur.
 • EBA Dosya: Öğrencilerin ve öğretmenlerin derslerle ilgili görsel, video, ses gibi dokümanlarını hem paylaşabildiği hem de saklayabildiği bir alandır.
 • E-Kurs: EBA üzerinden öğrenciler için verilen destekleme ve yetiştirme kursları ile ilgili kısımdır.

EBA Zeka Oyunlarına Nasıl Ulaşılır?

Gördüğünüz gibi EBA içeriği oldukça geniş kapsamlıdır. Fakat EBA’nın asıl amacı öğrencilerin dersleri sevmesini sağlamaktır. Derslerini seven öğrencilerin daha başarılı olacağına inanan EBA, öğrencilerin seveceğini düşünerek siteye oyunlar eklemiştir. Oyunların içeriğini eğitsel olacak şekilde seçen EBA, öğrencileri hem bilgilendirmek hem de eğlendirmek istemiştir. Bu yöntem ile birlikte öğrenciler EBA zeka oyunlarını severek oynayacaktır. EBA’nın içeriğindeki oyunlar genel olarak eğitim amaçlıdır. Örneğin sözcük türetme, problem çözme gibi alışkanlıklar katılabilmesi için oluşturulan oyunlardır. Eğer sizler de EBA zeka oyunlarından oynamak istiyorsanız sizler için bir link paylaşacağız. Bu linkten istediğiniz oyunu seçebilirsiniz.

EBA Zeka Oyunları İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

EBA Zeka Oyunları Konusuna 10 Yorum Yapıldı
 1. kerem sarac dedi ki:

  oyunlara nasil girilio

  1. admin dedi ki:

   EBA oyunlarına girmek için buraya tıklayınız –> http://www.eba.gov.tr/arama/paylasim?q=oyun

   1. nursena dedi ki:

    Çok güzel
    4

 2. zeynep dedi ki:

  siteyi çok merak ediyorum

 3. deniz dedi ki:

  Sorular çok kolay

 4. eylül dedi ki:

  merhaba nasıl gırıs yapılıyo birtürlü giriş yapamıyorom

 5. 10186842134 dedi ki:

  süper birşeymiş bu ya

 6. Oyun oynamak istiyorum

 7. samet dedi ki:

  çok güzel

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git