EBA'ya Giriş Nasıl Yapılır? | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA’ya Giriş Nasıl Yapılır?

EBA’ya Giriş Nasıl Yapılır?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan bir eğitim ağıdır. Eğitim Bilişim Ağı öğrencilerin derslerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Sosyal bir platform olan Eğitim Bilişim Ağı, öğrencilerin sınavlarına hazırlık sürecinde onlar için önemli bir kaynak oluşturmuştur. Öğrenciler okullarda gördükleri derslerden sonra eve geldiklerinde bilgisayarlarında zaman geçirmek isteyeceklerdir. Öğrencilerin zamanlarını en iyi şekilde kullanmaları gerektiğini düşünen Eğitim Bilişim Ağı onlar için içeriğine hem derslerine yardımcı olabilecek nitelikte videolar, konu anlatımları hem de eğlenerek öğrenecekleri zeka oyunları eklemiştir. Eğitim Bilişim Ağı’nın amacı öğrencilerin eğitimine yardımcı olurken onları sıkmamaktır.

Eğitim Bilişim Ağı’nın öğrenciler için sunduğu kaynaklar olduğu gibi öğretmenler için de sunduğu birçok içerik vardır. Öğrenciler ve öğretmenlerin ortak bir paydada buluşmasını isteyen ve bu istek doğrultusunda çalışan EBA, içerikleri sisteme eklerken, onları diğer öğretmen ve öğrencilerle de paylaşmaktadır. Paylaşımın çok akıcı bir şekilde olduğu Eğitim Bilişim Ağı sisteminde öğrenciler ve öğretmenler bilgi alışverişinde bulunacaklardır. Öğretmenler EBA sisteminde bulunan bilgileri derslerinde öğrencilerine konu anlatımı yaparken de kullanma imkanı bulacaklardır.

Sizlerle EBA’nın öğrenciler ve öğretmenler için sunduklarını paylaştık. Eğer EBA’nın içeriğine ulaşmak ve EBA’ya giriş nasıl yapılır sorusuna cevap bulmak istiyorsanız yazımızın tamamını okumalısınız.

EBA’ya Giriş Nasıl Yapılır?

Teknolojinin en güzel şekilde kullanılmasına örnek olan EBA sistemine giriş yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz. Öncelikle EBA’ya giriş nasıl yapılır sorusuna cevap bulabileceğiniz web linkini sizlerle paylaştık, bu linke tıklayınız. Karşınıza EBA’nın anasayfası açılacaktır. EBA’nın anasayfasında sağ üst köşede “Giriş” yazısını göreceksiniz. Giriş yazısına tıklarsanız karşınıza yeni bir pencere açılacaktır. Açılan pencerede sizden kullanıcı adı ve şifre girmeniz istenecektir. Kullanıcı adı kısmına T.C. kimlik numaranızı yazmalısınız. Şifre kısmı için ise kurumunuza veya öğretmeninize başvurmalısınız. Öğretmeniniz sizin için EBA sistemine MEBBİS şifresi ile giriş yapacaktır. Karşısına çıkan ekrandan “Öğrenci Şifre” kısmına tıklayarak sizin T.C. kimlik numaranız ile sizin için bir EBA şifresi oluşturacaktır. Öğretmeninizden EBA şifrenizi almalısınız. EBA şifreniz ve kullanıcı adınız yani T.C. kimlik numaranız ile EBA’ya giriş nasıl yapılır sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

2

EBA’ya Giriş Nasıl Yapılır İçin TIKLAYINIZ! Etiketler:

EBA’ya Giriş Nasıl Yapılır? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Duru dedi ki:

    Ben giriş yapamıyorum doğru şifre ve herşey doğru olduğu halde bir kere giriş yaptım daha sonra yapamadım aynı sorun bir arkadaşımdada var ne yapmalıyım ?

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git