EBA'ya Nasıl Kayıt Olunur? | EBA Giriş | EBA Kurs ile Alakalı Tüm Detaylar!

EBA’ya Nasıl Kayıt Olunur?

EBA’ya Nasıl Kayıt Olunur?

Eğitim Bilişim Ağı (EBA), öğrenciler için içeriği zengin bir sistemdir. Bu sistemde online olarak ders dinleyebilir, konu anlatımlarına istediğiniz özelliklere göre ulaşabilirsiniz. Sistemde öğrenciler düşünülmüş ve onların daha iyi konuyu kavrayabilmesi için farklı özellikte içerikler eklenmişstir. Konu anlatımları öğrencilerin isteklerine uygun olarak düzenlenmiştir. Dersler farklı öğrenme tipi olan öğrenciler için görsel, işitsel, animasyonlu olarak öğrencilere sunulmuştur. Öğrencilere destek olacağı düşünülerek oluşturulan bu sisteme giriş yapmak istiyorsanız aklınıza EBA’ya nasıl kayıt olunur? sorusu mutlaka gelecektir. EBA’ya nasıl kayıt olunur sorusuna cevap bulmak istiyorsanız yazımızın tamamını okumanız gerekmektedir.

EBA’ya Nasıl Kayıt Olunur?

Eğer EBA’ya nasıl kayıt olunur öğrenmek istiyorsanız EBA resmi internet adresini tarayıcınızın adres satırına yazmalısınız. Açılan sayfadaki sağ tarafta bulunan ‘giriş’ bölümüne tıklayınız. Fakat öğretmenler için giriş bu sayfadaki MEBBİS girişi kısmından yapılmaktadır. Bu ekranda öğretmenimiz EBA sistemi için kullanmak istediği şifreyi yazar ve onaylayarak şifreyi oluşturmuş olur. Bu işlemleri yaparak artık EBA’ya MEBBİS şifresi ile değil de EBA bilgileri ile giriş yapabilme imkanı bulmuş olur. Bu işlemleri yaptıktan sonra EBA sitesine ulaşmış olmalıdır.

2

Eğer doğru giriş yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız kontrol edebilirsiniz. Sağ üst köşede giriş yazısı yerine kendi isminiz yazıyorsa doğru bir şekilde giriş yapmışsınız demektir. Öğretmenimiz isminin yazılı olduğu yere tıkladığı zaman bir listeyle karşılaşacaktır. Bu listede kendi sınıfındaki sorumluğu olduğu öğrenciler için şifre oluşturabileceği ÖĞRENCİ ŞİFRE isimli bir bağlantı bulunmaktadır. Bu bağlantıya tıklayarak EBA şifresine ulaşmak isteyen veya daha önceden EBA şifresini almış olan fakat unuttuğu için sisteme giriş yapamayan öğrenciler için o öğrencinin T.C. kimlik numarasını kullanarak öğrenci için yeni bir şifre oluşturulmalıdır. Oluşturulan şifre öğrenci ile paylaşılırsa öğrenci de sisteme girişini yapabilir.

Öncelikle okul yönetiminden veya öğretmeninizden aldığınız 6 haneli şifreyi kullanmalısınız. Kullanıcı adınızla birlikte şifrenizi aşağıda verilen bağlantıdaki ilgili kısımlara yazmanız gerekiyor. Kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra sisteme giriş yapmış olacaksınız. Sisteme giriş yaparak EBA’nın size sunduğu sınırsız eğitim imkanlarından faydalanma hakkına sahip olacaksınız.

EBA’ya Nasıl Kayıt Olunur İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Sayfa başına git